leťme.cz

Prohlížíte článek Biopalivo smíšené s klasickým palivem ušetří palivo v letecké přepravě .

Biopalivo smíšené s klasickým palivem ušetří palivo v letecké přepravě

Podle výsledků vývoje a následního testování je jasné, že při použití směsi paliva skládající se z běžně používaného leteckého benzínu a biopaliva druhé generace (rovným dílem) se dosáhne význačná úspora. Dálkový let v trvání přibližně dvacet hodin spotřebuje tohoto paliva až o 1,4 t méně než toho klasického. Je to rozdíl asi 1,2 procenta, no přesto významný.

Testování neprobíhalo jenom z tohoto zkušebního letu. Nejprve bylo zapotřebí důkladně otestovat všechny složky samotného letadla. Až po ukončení této první fáze letadlo podstoupilo ve vzduchu mnohé zkoušky zaměřené na různé podmínky.

 
 

Když bude tato palivová kombinace schválena na každodenní použití, bude to jedna z možných zbraní v boji s přetrvávající globální krizi a taky dobrá zpráva pro životní prostředí, protože tohle palivo produkuje podstatně méně CO2. Odhaduje se, že emise skleníkových plynů se jeho použitím v porovnání s původním palivem sníží až o 65 procent.

Na místě je očekávání, že se to příznivě promítne i do cenové hladiny služeb aerolinek pro zákazníky. Když se přidají konstruktéři letadel, výrobci motorů a spolupráce zafunguje pro co nejefektivnější využití daného paliva, cenové rozdíly mohou být velice příjemné.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Červen 2, 2009 | V Jiné

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.